Membran Mutfak

Dolaplar hayatımızın her alanında yerini almış olan ürünlerdendir. Kendi içerisinde çeşitlere ayrılan dolaplardan bir tanesi de mutfak dolabı olmaktadır. Mutfak dolapları, mutfaklarda yer alan dolaplara verilen addır. Tencere, tava gibi mutfak eşyalarının depolandığı dolaplar, mutfaklarda yer alan ve ortalıkta gezmemesi gereken mutfak eşyalarının bir araya toparlanmasına yardımcı olacaktır. Mutfak dolapları kendi içerisinde çeşitlere ayrılan dolaplardır. Dolapların boyutu, biçimi mutfağa göre ayarlanmakta ve bu sayede mutfak için en ideal dolap görünümü yaratılmaktadır.

Mutfak çeşitleri oldukça farklıdır. Hem model hem de kullanılan malzeme anlamında değişiklik gösteren mutfak dolaplarından en popüler olanı mebran mutfak dolabı modelleri olmaktadır. Mebran mutfak modelleri, membran malzemeden üretilen mutfak dolaplarıdır. Membran, pvc folyo kullanılarak elde edilmektedir. Bu folyo mdf üzerine preslenmekte ve ortaya membran malzeme çıkmaktadır. Membran, her türlü dolapta kullanılabilen kaliteli ve sağlam bir malzemedir. Kişisel odalarda kullanılan dolaplarda bile yerini alan bu malzemenin en çok kullanıldığı alan mutfak dolapları olmaktadır. Mebran kapak mutfak modellerinin bu denli beğenilmesini başlıca malzemenin uzun ömür oluşudur. Mutfak dolabı seçimlerinde etkili olan ev hanımlarının ilk tercihi bu tarz mebran kantry mutfak modellerinden yana olmaktadır. Genellikle ahşap görünümlü olan bu mutfak dolabı modelleri, her türlü mutfak dekorasyonuna uyum sağlayacak ve klasik bir ahşap görünümü yaratacaktır.

Membran mutfakların avantajları nelerdir?

Mutfak imalatı noktasında sık sık karşımıza çıkan membran mutfak dolapları, her anlamda son derece avantajlı olmaktadır. Bu tarz dolapların avantajlı olması müşterilerin bu doğrultuda alışveriş yapmasına neden olmaktadır. Mutfak tadilatı yaptırmayı düşünen ev sahiplerinin ilk tercihi bu tarz dolaplardan yana olmaktadır. Bunun başlıca sebebi modern görünüm avantajıdır. Mutfak dekorasyonu için en önemli nokta modern görünümdür. Eski moda olan dekorasyonlardan uzak durulması mutfağın başarılı bir şekilde dekore edilmesini sağlayacaktır. Modern görünen mebran kapak modelleri, mutfağın görünümünü tamamen değiştirecek ve bambaşka bir hava katacaktır.

Bunun yanı sıra son derece sağlam olan bu malzeme sayesinde dolaplar su sızdırmayacak ve uzun ömürlü olacaktır. Hem suya hem deneme dayanıklı olan bu malzeme, dolapların sürekli olarak yenilenmesi gerekliliğini ortadan kaldıracaktır. Bu tarz mutfaklar hem neme hem de bakterilere karşı dayanıklıdır. Hijyenin son derece önemli olduğu mutfaklar için bu son derece önemli bir kriterdir. Bakteri oluşumuna engel olan bu mutfak dolapları, temiz ve hijyenik koşullarda yemek yapılmasını sağlayacaktır. Mutfak ekipmanları için ideal olan bu dolaplar, her türlü modelde ve renkte olabilmektedir. Model sınırlaması olmaması dolapların her türlü mutfak dekorasyonuna uyum sağlayabileceğinin kanıtı niteliğindedir. Bu tarz mutfak dolabı modellerinin son ve en önemli avantajı ise kolay temizlenebilmesidir. Yalnızca nemli bir bez ile silinmesi yeterli olacaktır. Bu sayede dolaplar kolay kolay aşınmayacak ve ilk gün ki sağlamlığını koruyacaktır.

Membran mutfak seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Membran mutfak dolabı yaptırma kararı alındığında dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar dolapların uzun ömürlü olmasını sağlayacak ve dolaplar ilk gün ki gibi yeni kalacaktır. Bu tarz dolapların yaptırılması aşamasında doğru modelin tercih edilmesi son derece önemlidir. Dolabın rengi kapaklarının modeli ve diğer özellikleri tek tek belirlenmeli ve nasıl bir model isteniyor ise bu doğrultuda seçim yapılmalıdır. Membran mutfak dolapları tek bir modelde değildir. Her renkte olabilen bu dolaplar beyaz mutfak dolabı isteyenlerin ihtiyaçlarını bile karşılayabilecek niteliktedir. Bazı modellerin kapakları camlı olabilmektedir. Camlı mutfak kapağı alt dolap kapakları için olmasa da üst dolap kapaklarında son derece şık duracaktır. Bunun yanı sıra mutfakla uyumlu bir tezgah modeli belirlenmesi de son derece önemlidir.

Ahşap görünümlü bir mutfak dolabı ahşap mutfak tezgahı ile oldukça şık ve uyumlu duracaktır. Bunun yanı sıra mermerit ve granit tezgahlarda son derece başarılı olan tezgah modellerindendir. Mutfak tezgahı, çizilmeye ve yıpranmaya karşı dayanıklı olduğunda çok daha uzun ömürlü olacaktır. Mutfak alın seramik seçimi de son derece önemlidir. Tüm bu detaylar başarılı bir mutfak dekorasyonu yapılmasına yardımcı olacaktır. Tüm bu seçimler doğrultusunda elde edilen membran mutfak dolapları, doğru kullanıldığından hiçbir problem çıkartmayacak ve güvenle kullanılabilecektir.

Membran mutfak temizliği nasıl yapılır?

Membran mutfaklar son derece dayanıklı olan mutfak modellerindendir. Fakat gene de kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylardan biride membran temizliği olmaktadır. Bu tarz mutfak dolaplarının temizlenmesi ve bakımı son derece pratiktir. Bunun için yapılması gereken tek şey bir bezi nemli hale getirip tüm dolapları silmektir. Bu dolapların tozunun alınmasına ve temizlenmesine yardımcı olacaktır. Bu noktada kimyasal temizlik ürünlerinin kullanılması tavsiye edilememektedir. Özellikle çamaşır suyu ya da diğer kimyasallar dolapların aşınmasına ve zarar görmesine neden olabilmektedir. En doğru yöntem yalnızca nemli bir bez ile silim işlemlerinin yapılması olacaktır. Bu sayede dolaplar zarar görmeyecek ve yıllarca güvenle kullanılabilecektir.

Membran kapaklı mutfak dolaplarının kullanımında dikkat edilmesi gereken tek nokta dolapların ne şekilde temizlenmesi gerektiği değildir. Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta kapakların aniden kapatılmaması gerektiğidir. Özellikle camlı olan dolap kapakları ani darbelere karşı korunmalı ve sert bir şekilde kapatılmamalıdır. Bu sayede kapakların kenarları aşınmayacaktır. Dolapların sürekli olarak güneş ışığına maruz bırakılması da doğru değildir. Bu gibi detaylara dikkat edilmesi dolapların sağlamlığını ve canlılığını korumasına yardımcı olacaktır. Dolaplar sert darbelere ve çizilmelere karşı korunduğu müddetçe uzun yıllar problem çıkartmayacak ve kalitesini koruyacaktır. Bu sebeple dolaplar aşırı güneşli ve rutubetli ortamlardan uzak tutulmalı ve dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.

Membran mutfak fiyatları ne kadarıdır?

Membran dolaplar son derece çeşitli ve özel olan mutfak dolaplarıdır. Model ve tasarım her mutfak tipine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bu tarz kaliteli mutfak dolapları ile ilgili en merak edilen nokta fiyatlarıdır. Fiyatlar birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Mutfak dolaplarının boyutu, kapakların camlı ya da camsız oluşu ve daha birçok faktör fiyatların değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Genel anlamda son derece makul fiyatlara satışa sunulan bu dolap modelleri, birçok avantaja ve olumlu özelliğe sahiptir. Sağlamlığı ve hijyenik özellikleri ile ön planda olan membran kapak mutfak dolaplarının fiyatları tezgah fiyatlarından ayrıdır. Yani tezgah fiyatları dolaplardan bağımsızdır ve ayrı bir şekilde hesaplanmalıdır. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir mutfak dolabı arayanların ilk tercihi bu tarz membran kapak mutfak dolaplarından yana olmaktadır. Bu sayede her bütçeye uygun mutfak dekorasyonu yapılabilecek ve müşteri hayalini kurduğu mutfağa kavuşacaktır.

Membran mutfak modellerinin diğer mutfaklardan farkı

Yalnızca evlerde değil otellerde, iş yerlerinin mutfak bölümlerinde ve daha birçok farklı alanda kullanılan bu mutfak dolabı modeli, uzun ömürlü oluşu, sağlamlığı ve kalitesi ile diğer mutfak dolabı modellerinde ayrılmaktadır.Mat ve parlak olan modellerinin bulunduğu bu tarz dolaplar, yenilikçi tasarımları ve modern görünümleri ile mutfak dolabı seçimi yapacak olan birçok kişinin ilk tercihlerinden biri olacaktır.

 
Fiorentemutfak.com bir markasıdır.